електронні компоненти і системи

Зміст номеру за 2023

Обкладинка журналу

Вимірювальне обладнання

В. Макаренко

Цифрові осцилографи  Rohde & Schwarz RTM3000

стр. 3

Цифрові осцилографи Rohde & Schwarz RTM3000 мають широкий набір функціональних можливостей. Вони дають можливість не тільки здійснювати контроль аналогових сигналів по 4 каналах, але і містять вбудований 16-канальний логічний аналізатор, генератор сигналів різної форми і мультиметр. Це дозволяє на базі одного приладу мати універсальний вимірювальний комплекс, що дозволяє проводити аналіз аналогових та цифрових сигналів, вимірювати їх параметри, здійснювати швидке перетворення Фур'є досліджуваних сигналів, проводити аналіз сигналів різних послідовних інтерфейсів та багато іншого.10-розрядний АЦП дозволяє отримати детальну інформацію про сигнали в широкому динамічному діапазоні а ємнісний дисплей приладу з діагоналлю 10.1 дюйма дозволяє аналізувати мілкі деталі у вимірюваних сигналах.Особливістю осцилографів цієї серії є можливість аналізу амплітудно-частотних характеристик пристроїв і систем керування імпульсними джерелами живлення. Крім того осцилографи дозволяють здійснювати контроль різних параметрів імпульсних джерел живлення при використанні спеціальної опції. Широкий вибір універсальних пасивних та активних пробників, пробників струму та напруги для аналізу сигналів імпульсних джерел живлення, дозволяє зручно реалізувати процеси вимірювання.

Полная версия статьи. [pdf, 11088041 b]

В. Романов

Тепловізори – сучасний стан, елементна база та особливості застосування

стр. 15

Оглядова стаття підготовлена за матеріалами сучасних публікацій та довідкових даних.

Нові технології

В. Романов

Підвищення продуктивності сільського господарства за допомогою штучного інтелекту 

стр. 27

У статті розкриті особливості автоматизованого управління вирощуванням сільськогосподарської продукції з використанням штучного інтелекту на базі мікроконтролера MAX7800.

Г. Гез

Чому кібербезпека за підтримки апаратного забезпечення є важливою для кожної розробки та її застосування

стр. 31

Про безпеку розробки часто думають пізніше. Але з огляду на регулярність порушень системи безпеки, що впливають на низку важливих галузей, стає необхідною умова запровадження безпеки ще на ранніх стадіях проєктування. У цій статті пояснюється, чому безпекою не можна нехтувати навіть у розробках для побуту і показано, чому апаратні технології для організації безпеки можуть краще захистити від вразливості, ніж програмні підходи.

Медична електроніка

А. Берт

Клінічна оцінка життєво важливих показників: як новий аналого-цифровий інтерфейс  допомагає виявити важкі захворювання             35

стр. 35

Важливість моніторингу життєво важливих показників хвилює не лише медичних працівників, але й пацієнтів. Слід відзначити, що на сьогодні багато носимих медичних пристроїв для вимірювання життєво важливих показників недостатньо точні для використання у медичній практиці. У статті розглядаються  недоліки сучасних вимірювальних медичних пристроїв, а також розглянуті особливості та переваги нового медичного інтерфейсу.

Нові компоненти

В. Макаренко

Процесори сімейства i.MX 8M Plus від компанії NXP

стр. 40

У статті наведена коротка інформація про структуру й характеристики сімейства процесорів i.MX 8M Plus, структуру й характеристики модуля  iW-RainboW-G40M i.MX 8M та короткий опис функцій реалізованих процесорами.

Полная версия статьи. [pdf, 1584763 b]

Т. Ау-Єнг

Операційний підсилювач для електрохімічних сенсорів   

стр. 51

У статті розглядаються особливості застосування операційного підсилювача для електрохімічних газових сенсорів для виміру концентрації етанолу і монооксиду вуглецю CO. Також аналізуються параметри підсилювача для точного вимірювання концентрації цих газів з найменшим енергоспоживанням для використання його у портативних пристроях.

Джерела живлення

Ф. Достал

Ефективні перетворювачі напруги у системах з батарейним живленням   
стр. 54

У статті обґрунтовано необхідність використання перетворювчів напруги у пристроях з живленням від батареї.

В. Макаренко

Джерела живлення для випробувального та вимірювального обладнання від компанії Recom

стр. 58

У статті наведена коротка інформація про призначення та характеристики AC/DC та  DC/DC-перетворювачів компанії Recom призначених для використання у контрольно-вимірювальному та медичному обладнанні.

Полная версия статьи. [pdf, 282472 b]

Короткі повідомлення

В. Макаренко

Восьмиканальний осцилограф наступного покоління R&S MXO 5 від компанії Rohde & Schwarz
стр. 61


Полная версия статьи. [pdf, 502050 b]

ЕКіС

Зміст журналу за 2023 рік.
стр. 63


Полная версия статьи. [pdf, 58930 b]

  • EKiC - Масовий науково-технічний журнал
  • Засновник та видавець:
  • Науково-виробнича фірма VD MAIS
  •         Прес-реліз | Карта сайту | Авторські права | ©2024 VD MAIS

    bigmir)net TOP 100