Зміст номеру за 2024
Технології Інтернету речей
В. Макаренко
Одноплатні комп'ютери Raspberry Pi Pico W стр. 3
У статті наведена коротка інформація про модуль Raspberry Pi Pico W призначений для використання у вбудованих системах Інтернету речей. Наведені основні характеристики модуля та наведені рекомендації з його програмування.
Полная версия статьи. [pdf, 1015073 b]В. Макаренко
Модулі камер Raspberry Pi стр. 11
У статті наведена коротка інформація про модулі камер Raspberry Pi, сумісних з модулями Raspberry Pi з інтерфейсом CSI. Розглянуті основні характеристики камер 5, 8 та 12 мегапікселів та високоякісних HQ- та GS-камер, наведені характеристики чутливості деяких камер та рекомендації по програмуванню.
Полная версия статьи. [pdf, 938792 b]Т. Бредікич
Інтелект на межістр. 16
В статті розглянуті основні переваги застосування Інтелекту на межі.
В. Романов
Технологія розумної лікарні у відділеннях інтенсивної терапіїстр. 20
В статті розглянуто перспективи застосування сучасних інформаційних технологій та штучного інтелекту у відділеннях інтенсивної терапії.
Р. Анслоу
Настанова для розробників безпроводового промислового смарт сенсора стр. 24
У статті наведено огляд стандартів безпроводового зв’язку та оцінено придатність Bluetooth® Low Energy (BLE), SmartMesh (6LoWPAN через IEEE 802.15.4e) і Thread/Zigbee (6LoWPAN через IEEE 802.15.4) для використання в промислових жорстких радіочастотних середовищах. Надаються порівняльні показники, включаючи енергоспоживання, надійність, безпеку та загальну вартість мережі. Розглянуті сенсори для безпроводового моніторингу стану машин та механізмів в стандартах BLE та SmartMesh, включаючи новий безпроводовий сенсор із штучним інтелектом, який збільшує час роботи батареї для сенсорних вузлів.
Телекомунікації
В. Романов
Перешкоди у системах телекомунікацій: види перешкод і методи боротьби з нимистр. 30
В статті розглянуті типи перешкод в апаратурі зв’язку і конструктивні методи боротьби з ними.
Л. Кастільо
Ефективний пошук зовнішніх перешкод у мобільних мережах стр. 38
Зовнішні перешкоди можуть серйозно вплинути на продуктивність мобільної мережі. Через це оператори мобільних мереж повинні постійно шукати механізми для ефективного та швидкого рішення цієї проблеми. У статті представлено загальний опис найпоширеніших типів зовнішніх перешкод у мобільних мережах, типовий процес їх виявлення та як оператори можуть використовувати таки прилади, як спектраналізатори, наприклад, типу CellSpectrum для прискорення цього процесу.
Ф. Лесснер
Електронні компоненти для захисту апаратури різного призначення від перешкод, що викликають перевантаження по напрузі та струму стр. 42
Стаття містить основні принципи захисту апаратури різного призначення від дії перешкод, які викликають перевантаження по напрузі та струму.
Джерела живлення
А. Ібрагейм, К. Армійо, П. Дакер
Аналіз роботи імпульсного джерела живлення: синхронізація силових транзисторів і вибір підвищувального конденсатора стр. 46
Стаття має на меті розглянути ускладнення, які виникають із роботою силового каскаду імпульсних джерел живлення і зосереджена на роботі силових транзисторів і виборі параметрів підвищувального конденсатора.
В. Макаренко
Автономні інвертори Mean Well стр. 51
У статті наведена коротка інформація про призначення та особливості інверторів. Детально розглянуто характеристики потужних інверторів компанії Mean Well серії NTN-5K. Інвертори цієї серії дозволяють здійснювати паралельне включення до 6 пристроїв. що дає можливість сформувати джерело живлення потужністю 30 кВт. Наведені основні параметри та схеми підключення інверторів.
Полная версия статьи. [pdf, 1090337 b]Моделювання електронних пристроїв
В. Макаренко
Безкоштовна програма моделювання аналогових та цифрових пристроїв QSPICE, частина 3 стр. 59
У статті наведена коротка інформація про притсрої формування сигналів у безкоштовній програмі моделювання аналогових та цифрових пристроїв QSPICE від компанії Qorvo. Показані особливості налаштування та роботи з пристроями.
Полная версия статьи. [pdf, 1381851 b]